Aviator Strategjia – Taktika, Truke dhe Këshilla

A e dini se duhet të ndiqni strategji specifike për të fituar Aviator? Nëse jo, ky artikull është për ju! Ne do t'ju tregojmë truket dhe skemat më të mira që mund të aplikohen për të fituar lojën dhe do të ndajmë strategjinë sekrete që mendojmë se funksionon më mirë.

Luaj Aviator 1win

Strategjia e aviatorëve

Ekspertët tanë luajnë lojëra përplasjeje gjatë gjithë kohës dhe, me kalimin e viteve, kanë zhvilluar strategji që funksionojnë. Por përpara se të fillojmë t'ju tregojmë për to, duam t'ju paralajmërojmë se nuk ka asnjë skemë ku mund të mbështeteni për të fituar 100%. Në lojërat e fatit, thjesht nuk është e mundur. Por ka truke të veçanta të cilat e sjellin fitoren në maksimum.

Strategjia e dy basteve Aviator

Ju bëni dy baste, secila prej të cilave vendosni një shumë të njëjtë - për shembull, 5 dollarë. Kur loja fillon, qëllimi juaj është të tërhiqni bastin e parë në mosmarrëveshje që do të kompensojë totalin e dy basteve – në këtë rast – është 10 dollarë. Kështu, tërhiqni bastin e parë me një shumëzues x2.

Me bastin e dytë, veproni ndryshe - prisni për një shumëzues më të lartë, të cilin e zgjidhni vetë. Në këtë rast, rreziku është minimal, sepse paratë e shpenzuara për baste tashmë janë kompensuar, dhe loja e mëtejshme është një fitim neto. Sipas ekspertëve tanë, kjo strategji është më e besueshme, pasi ul ndjeshëm rrezikun e humbjes.

Sidoqoftë, mbani mend, se kjo strategji nuk garanton një fitore 100%, pasi ekziston mundësia që avioni të zhduket nga ekrani sapo të fillojë raundi.

Strategjia Margjinale

Ne duam t'ju paralajmërojmë menjëherë se kjo strategji Aviator është shumë e rrezikshme dhe mund të përdoret nga lojtarë që nuk kanë frikë të humbasin. Thelbi i tij është rritja e bastit pas çdo humbjeje dhe kthimi në bastin fillestar pas një fitoreje. Në këtë mënyrë ju mund të rifitoni paratë tuaja të humbura dhe të bëni një fitim. Ne e rekomandojmë këtë strategji vetëm për lojtarët me një buxhet të madh dhe përvojë në lojë.

Strategjia anti-martingale

Një strategji e kundërt Martingale. Ju e rritni bastin tuaj pas çdo fitore dhe e ulni atë pas një humbjeje. Kështu, ju rritni shanset tuaja për të fituar në periudha me fat të mirë dhe zvogëloni humbjet tuaja në periudhat e fatit të keq. Kjo strategji kërkon respektim të rreptë të rregullave dhe vetëdisiplinë të mirë.

Taktikat e Aviator

Loja e suksesshme është ndërtuar mbi taktikat e duhura. Nëse bastni në mënyrë kaotike, nuk do të keni shanse për të fituar. Pra, familjarizohuni me këto taktika dhe zgjidhni atë që ju përshtatet më shumë.

Taktika me rrezik të ulët

Kjo taktikë ju lejon të luani të sigurt dhe të relaksuar. Nuk do të fitoni shumë para menjëherë, por humbjet tuaja do të jenë të vogla. Luaj me koeficientë të ulët, si p.sh. x1.10-x1.25. Rritni gradualisht ekuilibrin tuaj dhe më pas kaloni në aksione më të larta. Sipas hulumtimit tonë, kjo taktikë është më fitimprurja në planin afatgjatë.

Taktika me rrezik të mesëm

Kjo taktikë u përshtatet atyre që kanë besim në marrjen e rreziqeve dhe ekuilibër të mirë. Provoni ta shumëzoni bastin tuaj me 2-4 herë. Shanset për të fituar në raste të tilla janë më shumë se 50%. Shumëzuesit mesatarë shfaqen shpesh, kështu që nuk duhet të ndërmerrni shumë rrezik.

Taktika me rrezik të lartë

Provoni këtë taktikë nëse ju pëlqen rreziku dhe dëshironi të fitoni shumë para shpejt. Do të ndihmonte nëse kapni shanse shumë të larta, të tilla si x50 dhe më lart. Kjo është taktika më e rrezikshme, por mund t'ju sjellë fitime të mëdha. Për shembull, duke vënë bast 10 dollarë dhe duke kapur një shumëzues prej x70, ju mund të fitoni 700 dollarë në një minutë.

Një strategji ekskluzive Aviator nga ekspertët tanë

Ne premtuam të ndajmë strategjinë tonë sekrete dhe është koha ta zbulojmë atë! Siç u përmend më herët, ekspertët tanë kalojnë shumë kohë në Aviator në internet lojë, falë së cilës ata vunë re një model të caktuar: shumëzuesit e lartë, të tillë si x100 e lart, ndodhin rreth një herë në orë. Nga kjo, pasi një aeroplan ka fluturuar larg me një shumëzues të lartë, nuk duhet të përpiqeni ta kapni atë për orën tjetër.

Në vend të kësaj, përqendrohuni në shikimin. Kur vëreni se nuk ka shanse të larta për rreth 50 minuta, është koha të aktivizoheni dhe të vini bast në çdo raund. Kjo strategji bazohet në një qasje statistikore dhe mund të rrisë shanset tuaja për të fituar. Megjithatë, nuk garanton një fitore absolute, pasi kumari gjithmonë përfshin një sasi të caktuar rreziku. Por nëse ëndërroni të kapni një shumëzues të lartë, kjo strategji është për ju!

Truket e Aviator

Truket e Aviator do t'ju ndihmojnë të fitoni më shumë para. Le t'i shohim ato dhe t'ju tregojmë se si funksionojnë:

  • Kujdes nga shumëzuesit e vegjël: Mbani mend raundet me fitime të vogla (shanset më pak se x2). Nëse ka shumë raunde të tilla me radhë, së shpejti duhet të shfaqet një koeficient i madh.
  • Luaj numrin e caktuar të raundeve: Përcaktoni paraprakisht numrin e raundeve në të cilat dëshironi të vini bast, për shembull, 10 ose 20. Teoria e probabilitetit thotë se të paktën një shumëzues mbi x10 duhet të bjerë në atë grup raundesh. Duke përdorur këtë truk, edhe nëse humbni me shumëzues të vegjël, mund ta kompensoni humbjen duke kapur një shumëzues prej x10 ose më shumë, duke qenë kështu në të zezë.
  • Vëzhgoni: Zgjidhni numrin e raundeve që do të vëzhgoni, për shembull, 10. Vini re se cilët shumëzues ka më shumë gjasa të rrotullohen në këto raunde. Pastaj filloni të luani dhe tërhiqni fitimet tuaja me shumëzuesin që ra më pak në raundet e vëzhguara.

Si të fitoni në Aviator – Këshillat tona

Këtu janë disa këshilla për t'ju ndihmuar të fitoni në Aviator:

  • Mos prisni shumëfishues të lartë: Në vend që të prisni fitore të mëdha me shumëzues të lartë, përqendrohuni te bastet me shumëzues më të ulët por më të mundshëm. Kjo mund të rrisë shanset tuaja për të pasur të ardhura të qëndrueshme në afat të gjatë.
  • Ndiqni lojtarët e tjerë: Studioni aksionet e pjesëmarrësve të tjerë dhe përpiquni të kuptoni strategjitë e tyre. E mira e lojës është se ka një dhomë bisede dhe statistikat e lojtarëve të tjerë. Kjo ju lejon të analizoni sjelljen e lojtarëve të tjerë në lojë dhe të bazoni vendimet tuaja të basteve mbi këtë.
  • Bëni një pushim: Ne e kuptojmë se përplasjet e lojërave elektronike mund të jenë stresuese dhe ndonjëherë zgjasin gjithë ditën. Por marrja e pushimeve është e dobishme në mënyrë që truri juaj të pushojë dhe të mund të bastni me një mendje të qartë.
  • Vlerësoni strategjinë tuaj: Analizoni dhe vlerësoni rregullisht strategjinë tuaj, veçanërisht pas një sërë humbjesh ose fitoresh. Përcaktoni se çfarë funksionon dhe çfarë jo, dhe rregulloni qasjen tuaj.
  • Mos harroni për fatin: Përveç strategjive dhe aftësive, mbani mend se Aviator është një lojë fati dhe fati luan një rol. Merreni parasysh këtë dhe mos prisni të fitoni gjatë gjithë kohës, jini të përgatitur për humbje të mundshme dhe jini në gjendje të mbani gjakftohtësinë tuaj.

Dhe më e rëndësishmja, luani me përgjegjësi. Nëse mendoni se keni nevojë për ndihmë, atëherë ejani tek ne. Mbani mend, ne jemi gjithmonë aty për t'ju ndihmuar dhe mbështetur.

Video Strategjia

Pyetje dhe përgjigje rreth Strategjisë së Aviator

Si të fitoni shumë para në Aviator?

Nëse doni të fitoni shumë dhe shpejt, duhet të rrezikoni. Mundohuni të kapni shumëzuesit e lartë.

Si të mos humbasësh?

Për të mos e humbur lojën, duhet të luani me shumëzues të vegjël. Avioni pothuajse gjithmonë fluturon deri në këto shanse, kështu që shanset për të humbur me këtë taktikë janë minimale.

Cila është strategjia më e mirë në lojën Aviator?

Varet nga ju që të vendosni se cila strategji është më e mira. Taktikat e rrezikshme mund të jenë të përshtatshme nëse doni të fitoni të mëdha menjëherë. Megjithatë, nëse preferoni të fitoni gradualisht, është më mirë të zgjidhni një strategji me rrezik minimal.

Kalyan Sawhney/ autori i artikullit

Gazetar dhe ekspert i lojërave të fatit me 15 vite përvojë. Ka punuar në 3 kazino: krupier, administrator dhe menaxher SMM. Aktualisht po shkruan për faqen e internetit aviator-games.org. Kalyan Sawhney është një lojtar i zjarrtë i lojës popullore Aviator. Ai është gjithashtu i dhënë pas basteve për sportet dhe kriptovalutat.

4.7/5 - (8 vota)
Lini një Përgjigju

;-) :| :x : shtrembëruar: : Smile: : Shok: : Sad: : Roll: : razz: : Oops: :o : mrgreen: : Lol: : Ideja: : Grin: : Evil: :qaj: : Cool: : Arrow: : ???: :?: :!: