Mines Lojë Kazino Online – Luaj Kumar Mines Para të vërteta

Nëse po kërkoni një mënyrë për të fituar para shpejt – atëherë loja Mines nga zhvilluesi Spribe është vetëm për ju. Të gjithë ne si fëmijë luanim lojën "Sapper", të cilën të gjithë e kishin në kompjuter. Spribe zhvilloi një lojë slot me rregulla të ngjashme, por tani mund të fitoni edhe para! Loja është e lehtë dhe argëtuese. Edhe një fillestar mund ta kuptojë atë! Detyra juaj është të merrni me mend yjet në fushë dhe të mos bini në mina. Ne kemi krijuar një artikull të detajuar që do t'ju tregojë se si të luani Mines me shembuj, si dhe do t'ju rekomandojë kazinotë e duhura për ju.

Luaj Mines për para

Mines Rregullat e lojës

Rregullat e Mines janë shumë të ngjashme me ato të Sapper:

 • Do të shihni një fushë me 25 qeliza kur të hyni në lojë. Nën këto qeliza janë 22 yje dhe vetëm tre mina - ky është versioni standard i lojës. Por ju mund të fitoni më shumë nëse zgjidhni në cilësimet, jo tre mina, por dhjetë apo edhe 20!
 • Askush nuk e di paraprakisht se ku ndodhen minierat.
 • Duhet të klikoni në secilën kuti me radhë dhe ta hapni atë.
 • Qëllimi kryesor është të grumbulloni sa më shumë yje të jetë e mundur, sepse fitimet tuaja do të rriten me çdo yll të hapur.
 • Janë edhe tre mina të tjera në fushë. Nëse i goditni, basti juaj do të digjet.
 • Është opsionale të hapen të gjitha kutitë.
 • Sa më shumë yje të merrni me mend, aq më shumë do të jenë fitimet tuaja.
 • Ju mund ta lini lojën në çdo kohë dhe të merrni fitimet tuaja.
minierat spribe rregullat

Ne do t'ju tregojmë lojën në shembuj për ta bërë më të lehtë për ju të kuptoni rregullat.

Shembull i një loje për 3 mina

Le të shohim një shembull të një loje me tre mina:

Basti juaj është 10 dollarë. Për të drejtuar lojën, duhet të klikoni në butonin Bet.

bast minave

Siç e shohim në foto, nëse hamendësojmë një yll, mund të marrim 11.02 dollarë nga 10. Siç kanë treguar testet tona, loja me një minë është më pak e rrezikshme. Mundësia për të goditur atë minierë menjëherë është pothuajse joreale.

lojë minave si të luajë

Këtu kemi marrë me mend yllin e parë. Tani jemi përballur me problemin e zgjedhjes: të vazhdojmë më tej ose të marrim fitimet tona prej rreth 1$. 1$ nuk është shumë, kështu që ne do të përpiqemi të fitojmë më shumë. Kështu që ne vazhdojmë lojën dhe hapim disa kuti të tjera:

minierat spribe rregullat

Ne hapëm gjashtë qeli dhe nën të gjitha kishte yje. Tashmë mund të ndalemi dhe të marrim 23 dollarë. Pra, nëse shtypim butonin e arkëtimit tani, do të marrim paratë dhe do të shkojmë në +13$. A nuk është e mrekullueshme? Në këtë rast, ne ju këshillojmë të ndaloni dhe të tërhiqni paratë tuaja. Por për hir tuaj, ne do të vazhdojmë lojën dhe do t'ju tregojmë se si mund të humbni në Mines:

lojë me mina

Intuita jonë na arriti! Nën qelizën e shtatë, kishte një minierë, që do të thotë se humbëm 10 dollarët që kemi vënë bast fillimisht.

Tani duhet të fillojmë nga e para dhe të rihapim kutitë. Mundësia për të kapur minierën me çdo yll të hapur po bëhet më e madhe. Pra, mos merrni rreziqe të panevojshme!

Shembull i lojës me 20 mina

Siç kemi thënë më parë, ju mund të zgjidhni numrin e minave që do të vendosen në fushë në cilësimet.

loja e minave

Sa më shumë miniera, aq më i lartë është shumëzuesi. Maksimumi që mund të zgjidhni është 20 mina, që do të thotë se do të ketë vetëm pesë yje në fushë. Nëse jeni me fat, atëherë me 10$ mund të fitoni 48.5$ nëse mendoni se në cilën qelizë do të jetë ylli. Epo, le ta provojmë!

lojë shembull

Po, patëm fat! Ne e morëm me mend kutinë e yjeve dhe tani mund të tërheqim fitimet tona. Nëse vazhdojmë të luajmë, mund të fitojmë deri në 291 dollarë në raundin tjetër. Por shanset janë shumë të ulëta këtu, kështu që është më mirë të tërhiqni paratë tuaja nëse e keni marrë me mend herën e parë. Por ne do të shfrytëzojmë shanset tona!

shembull fitimi

Oh, kjo është për të ardhur keq. Nuk e morëm siç duhet dhe humbëm. Pra rreziku nuk ishte i justifikuar.

Siç mund ta shihni, ne e kemi testuar lojën sa më shumë që të jetë e mundur dhe kemi dhënë shembuj me foto të fitores dhe humbjes. Kështu që shpresojmë që ky informacion unik të jetë i dobishëm për ju! Por nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me lojën, mos ngurroni t'i pyesni ato në komentet në këtë faqe. Ne do të jemi të lumtur t'u përgjigjemi atyre.

Mines Regjistrimi i lojës

Ju gjithmonë duhet të regjistroheni nëse doni të luani për para të vërteta. Ju mund ta bëni këtë në kazino. Thjesht ndiqni lidhjen në krye të kësaj faqeje dhe klikoni Regjistrohu.

Ju duhet të shkruani emrin, mbiemrin, moshën, emailin dhe fjalëkalimin dhe të krijoni një fjalëkalim. Ky është informacion standard që kërkon çdo kazino. Tani, konfirmoni llogarinë tuaj përmes një kodi që duhet të vijë në emailin tuaj.

Ju gjithashtu keni dy mundësi për të luajtur - për para ose falas. Nëse dëshironi të luani për para në lojën Mines, do t'ju duhet të financoni llogarinë tuaj. Kjo mund të bëhet duke përdorur karta bankare, kuleta elektronike ose kriptomonedhë.

Mines Identifikohu

Nëse keni një llogari kazinoje, gjithçka që duhet të bëni është të identifikoheni. Shkoni në kazino ku jeni regjistruar dhe identifikohuni me emailin, emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj. Pasi të keni futur të dhënat tuaja, mund të përdorni lehtësisht lojën Mines. Nëse keni harruar fjalëkalimin tuaj, ju lutemi rikuperoni fjalëkalimin tuaj. Krijimi i një llogarie të re nuk rekomandohet nëse tashmë keni një të tillë pasi shumë kazino bllokojnë njerëzit me shumë llogari.

Demo e lojës Mines

Spribe bëri një lojë demo që mund ta luani në faqen zyrtare të zhvilluesit. Kjo bëhet në mënyrë që lojtari të njihet me rregullat e lojës dhe të praktikojë. Ju mund të luani Mines falas dhe pa regjistrim. Ne rekomandojmë shumë të provoni versionin demo, pasi është një mënyrë e shkëlqyeshme për të kuptuar sistemin, si të bastni saktë, të mësoni lojën dhe më shumë. Përveç kësaj, nëse nuk jeni gati të rrezikoni para të vërteta, mund të luani për argëtim. Në fund të fundit, nuk keni nevojë të rimbushni llogarinë tuaj në demo. Por këtu ka edhe një disavantazh - nëse fitoni shumë, nuk mund t'i ktheni çipat virtuale në dollarë të vërtetë. Nëse jeni të lodhur duke luajtur mina, shkoni në Faqja zyrtare e lojës Aviator dhe provoni veten si pilot!

Demo e lojës Mines

Si rregull, lojtarët së pari provojnë Demo Mines. Atyre u pëlqen dhe fillojnë të luajnë për para të vërteta në kazino.

Mines - Si ta fitoni lojën?

Ndërsa loja mund të duket e pakomplikuar në fillim, ka strategji efektive që mund t'i përdorni për të përmirësuar shanset tuaja për të fituar. Ekipi ynë i ekspertëve, i udhëhequr nga Kalyan Sawhney, i ka testuar gjerësisht këto strategji dhe ju ftojmë të mësoni më shumë rreth tyre.

 • Gjëja e parë që duhet të bëni është të ndani buxhetin tuaj. Kjo do të thotë, ndajeni atë me rreth 20-30 baste. Shumë rrallë, por ndodh që që në klikimin e parë të godasësh një bombë. Është shumë frustruese nëse janë të gjitha paratë tuaja. Pra, bëje shumën e bastit të tillë që të mos ndihesh keq për të humbur.
 • Së dyti, di të ndalosh. Kjo është shumë e rëndësishme në lojën e Minierave. Pasi të keni hapur 3-4 yje, merrni fitimet tuaja dhe filloni nga e para. Kjo do të ndihmojë në shmangien e rreziqeve dhe humbjeve të panevojshme.
 • Së treti – Nëse nuk doni të humbni, zgjidhni numrin e minave – 1. Nëpërmjet provave dhe gabimeve, ne zbuluam se kjo është mënyra më e mirë për të fituar në Mines. Ne do t'jua vërtetojmë këtë me një shembull:
minierat spribe si te fitosh

Duke vënë bast 10 dollarë, ne fituam 24 dollarë! Dhe ne kemi 15 qeliza të hapura. Kjo na lë me dhjetë qeliza me vetëm një minierë poshtë. Mundësia për të humbur me këtë strategji është minimale! Rekomandoni shumë këtë taktikë për ata që duan të fitojnë ngadalë por me siguri para në Mines from Spribe.

Mines Llogaritësi

Mines Calculator është një program që mund të përcaktojë shanset tuaja. Ka shumë variacione të kalkulatorit në internet. Gjithçka që duhet të bëni është të shkruani numrin e minave në fushë dhe numrin e qelizave tashmë të hapura. Klikoni në Llogarit dhe sistemi do t'ju tregojë rezultatet. Le ta tregojmë me një shembull, me 20 mina:

Mines Llogaritësi

Hymë në 20 miniera dhe një qeli të hapur për të parë sa shanse kishim kur hapëm më herët në skemë. Siç mund ta shohim, ne kishim vetëm një shans 20.0% për të pastruar një hapësirë ​​me 20 mina në tabelë. Fatkeqësisht, ne kurrë nuk ishim në gjendje të merrnim me mend. Por nëse do të kishim përdorur një kalkulator atëherë, do të kishim kuptuar se 20% është e ulët dhe do të ia vlente të hiqnim dorë nga loja dhe të merrnim fitimet tona.

Nuk keni nevojë të përdorni fare një makinë llogaritëse, veçanërisht nëse jeni të mirë në matematikë. Por gjithsesi, për analizë më të mirë, pse të mos e përdorni, veçanërisht pasi është falas dhe i disponueshëm falas.

Kazinotë ku mund të luani Mines Spribe

Ju mund të luani Spribe's Mines për para në kazinotë e mëposhtme:

 • 1win;
 • Pin Up;
 • Stake;
 • Leon;
 • 1xbet kazino;
 • BC.Game.

Duam të theksojmë se përpara se të rekomandonim vende për të luajtur Mines, ne personalisht luajtëm slotin në këto kazino. Ne ju sigurojmë se të gjitha këto faqe janë të besueshme, të licencuara dhe të sigurta. Gjithashtu, disa prej këtyre kazinove, si BC.Game ose Stake, mund të depozitoni bitcoin ose një kriptovalutë tjetër – mund të jetë e dobishme për ata që duan të luajnë kripto Mines. Gjithashtu, shikoni renditjen tonë të Bitcoin Kazino të jeni të vetëdijshëm për vendet më të mira për të luajtur Mines dhe lojëra të tjera të kriptomonedhave.

Screenshots

Njerëzit ishin të interesuar

Mines lojëraMines luajnëMines lojë online
Lojë Mines falasMines luajnë onlineLoja e Mines spribe
Mines spribeStrategjia e lojës së Mines Mines e lojërave të fatit para të vërteta

Video e lojës Mines

FAQ

Çfarë teknologjie përdorin Mines?

Mines by Spribe është një lojë Provably Fair.

Çfarë është RTP e Spribe's Mines?

RTP është i lartë. Është 97%.

A mund të luaj Mines falas?

Po, ju mund të luani Mines falas në faqen zyrtare të Spribe. Shkoni në modalitetin demo dhe luani për çipa virtuale pa regjistrim.

Cila është strategjia më e mirë në lojën Mines?

Strategjia më e mirë është loja me një minierë. Mundësia për të humbur është minimale.

A mund të luaj Mines në kriptomonedhë?

Po, ju mund të luani për bitcoin dhe kriptovaluta të tjera.

Cili është basti minimal?

Minimumi që mund të vini bast është 10 cent.

Cila është shuma maksimale që mund të vini bast?

Ju mund të vini bast maksimumi 100 dollarë.

Kalyan Sawhney/ autori i artikullit

Gazetar dhe ekspert i lojërave të fatit me 15 vite përvojë. Ka punuar në 3 kazino: krupier, administrator dhe menaxher SMM. Aktualisht po shkruan për faqen e internetit aviator-games.org. Kalyan Sawhney është një lojtar i zjarrtë i lojës popullore Aviator. Ai është gjithashtu i dhënë pas basteve për sportet dhe kriptovalutat.

4.5/5 - (4 vota)
Lini një Përgjigju

;-) :| :x : shtrembëruar: : Smile: : Shok: : Sad: : Roll: : razz: : Oops: :o : mrgreen: : Lol: : Ideja: : Grin: : Evil: :qaj: : Cool: : Arrow: : ???: :?: :!: