Crazy Time Lojë Live | Luaj slot Crazy Time në kazino

Crazy Time është lider i padiskutueshëm në mesin e lojërave elektronike në kategorinë e lojërave live, të zhvilluara nga kompania e famshme Evolution Gaming. Për ata që ndjekin lojërat e fatit, nuk është sekret që ky ofrues është një nga më të mirët në krijimin e lojërave të drejtpërdrejta. Mund të keni dëgjuar tashmë për këtë slot, por ne kemi diçka të re dhe emocionuese për ju. Ne e kuptojmë se Crazy Time mund të jetë mjaft sfiduese, kështu që ne jemi këtu për të ndihmuar. Me përvojën tonë të gjerë në lojërat e fatit, ne kemi hasur në suksese dhe dështime gjatë lojës së këtij slot të jashtëzakonshëm. Ne jemi të emocionuar të ndajmë të gjitha hollësitë dhe sekretet që kemi mësuar.

Luaj Crazy Time

Crazy Time

Rishikimi i automatit

Crazy Time u krijua nga Evolution Gaming në vitin 2020. Ajo u bë shpejt e famshme për veçoritë dhe interaktivitetin e saj.

Kjo automat është e ndryshme nga ato të zakonshmet si Aviator. Crazy Time është më shumë si një shfaqje me një prezantues simpatik (mashkull ose femër) i cili argëton lojtarët dhe i udhëheq ata nëpër raunde të ndryshme bonusi. Studio në të cilën transmetohet është e ndritshme dhe interesante. Në qendër të studios është një rrotë, të cilën prezantuesja e rrotullon.

lojë e drejtpërdrejtë

Një nga arsyet pse Crazy Time është kaq i dashur nga lojtarët është për shkak të veçorive të tij bonus. Ka katër raunde bonusesh gjithsej: Cash Hunt, Pachinko, Coin Flip dhe vetë Crazy Time. Secila prej tyre ofron mundësi të ndryshme për çmime dhe shumëfishues. Shumëzuesit, meqë ra fjala, në lojën live janë fantastikë – mund të arrijnë deri në x25000!

Nëse nuk e keni provuar kurrë këtë lojë live, ju këshillojmë ta bëni këtë! Por para se të luani, le t'ju tregojmë për rregullat.

Rregullat e lojës Crazy Time

Crazy Time mund të duket e ndërlikuar në fillim, me pamjet e saj plot ngjyra dhe mahnitëse. Edhe ne ishim në mëdyshje kur e takuam për herë të parë. Megjithatë, pasi e luajtëm për një kohë, ne kuptuam rregullat e lojës dhe tani mund t'i shpjegojmë ato. Ne e kemi ndarë të gjithë informacionin në pika për ta kuptuar më lehtë.

 • Ju mund të bastni para në një ose më shumë opsione të lojës në fillim të çdo raundi.
 • Ju mund të bastni në opsionet me tetë lojëra, duke përfshirë numrat 1, 2, 5 dhe 10, si dhe katër lojëra bonus - Coin Flip, Cash Hunt, Pachinko dhe Crazy Time.
 • Kur lojtarët kanë vënë bastet e tyre, pritësi rrotullon timonin.
 • Nëse rrota ndalon në numrin në të cilin keni vënë bast, ju fitoni sipas probabilitetit të pagesës.
 • Nëse rrota ndalon në një lojë bonus, të gjithë lojtarët që vënë bast në atë lojë kalojnë në atë lojë bonus.
 • Në lojërat bonus, ju mund të fitoni më shumë para nëse arrini vendin e duhur në fushën e lojës.
 • Çdo lojë bonus ka mënyrën e saj të lojës dhe rregullat e pagesës.
 • Ju mund të bastni në të gjitha lojërat derisa të skadojë koha e basteve në ekran.
 • Bastet fituese do të kreditohen automatikisht në llogarinë tuaj pas përfundimit të raundit.

Si të luani Crazy Time?

Të luash nuk është vetëm e thjeshtë, por edhe shumë interesante. Ju do të përfshiheni në të gjithë shfaqjen e lojës! Pra, çfarë duhet të bëni për të luajtur Crazy Time:

 • Para së gjithash, zgjidhni një ose më shumë opsione bastesh. Crazy Time ka katër lloje bazë bastesh:
  • Numrat: 1, 2, 5 ose 10. Bast në një ose më shumë nga këta numra.
  • Raundet e bonusit: Pachinko, Cash Hunt, Coin Flip ose Crazy Time. Ju gjithashtu mund të bastni në një ose më shumë nga këto raunde bonusi.
 • Mos harroni se mund të vendosni baste të shumta në opsione të ndryshme. Kjo mund të rrisë shanset tuaja për të fituar.
Koha e çmendur Si të luajmë
 • Pasi të keni vendosur bastet tuaja, prezantuesi do të fillojë të rrotullojë rrotën e madhe. Kjo rrotë ka 54 segmente që përfaqësojnë numrat dhe raundet e bonusit ku keni bast.
 • Në krye të ekranit është mbështjellja - Top Slot. Ai përcakton bastin e rastësishëm nga 8 bastet e mundshme (katër numra dhe katër raunde bonus) dhe shumëzuesin për atë bast. Bobina rrotullohet njëkohësisht me rrotullimin e timonit, por do të shihni rezultatet e Top Slot para rezultateve të rrjedhës së timonit.
Rregullat e lojës Crazy Time
 • Nëse numri që keni vënë bast del dhe përputhet me numrin në rrotull, basti juaj do të shumëzohet me shumëzuesin që doli. Për shembull, nëse vini bast në numrin 10 dhe numri 10 shfaqet në mbështjellje, basti juaj do të shumëzohet me shumëzuesin në bobin (për shembull, x2, x50, etj.).
 • Nëse një nga raundet e bonusit që keni vënë bast bie, ju do të vazhdoni të merrni pjesë në atë raund bonus. Çdo raund bonus ofron mundësi unike për të fituar dhe basti juaj gjithashtu mund të shumëzohet me shumëzuesin e treguar në bobina.

Në vijim do t'ju tregojmë më shumë rreth veçorive të bonusit.

Bonuset

Në lojën live Crazy Time, ka katër raunde bonus. Nëse vini bast në një nga këto raunde dhe rrota ndalon në segmentin e duhur, ju dhe prezantuesi do të kaloni në një pjesë tjetër të dhomës së lojës me një bonus. Le të shohim të gjitha tiparet e bonusit, veçoritë dhe rregullat e tyre:

Pachinko

Bonus Pachinko
 1. Në këtë raund, do të shihni një mur të madh me shumë kunja dhe qeliza në fund, me shumëzues të ndryshëm.
 2. Prezantuesja hedh një disk metalik në pjesën e sipërme të murit, dhe ai fillon të rrokulliset poshtë, duke u kërcyer nga kunjat.
 3. Disku përfundimisht do të ulet në një nga qelizat me një shumëzues të shumëzuar me bastin tuaj për këtë raund bonus.

Cash Hunt

Bonusi i gjuetisë së parave
 1. Këtu do të shihni një fushë loje me simbole dhe shumëzues të ndryshëm, të cilët së pari do të përzihen.
 2. Duhet të zgjidhni një nga qelizat duke trokitur në ekran ose duke përdorur objektin tuaj.
 3. Pasi të zgjidhni një qelizë, shumëzuesi i fshehur pas simbolit do të zbulohet dhe do të shumëzohet me bastin tuaj për atë raund bonus.

Coin Flip

Bonusi i rrokullisjes së monedhës
 1. Pritësi nxjerr një monedhë me anët e kuqe dhe blu nga një pajisje e caktuar.
 2. Çdo anë e monedhës ka një shumëzues, i cili do të shumëzohet me bastin tuaj nëse monedha bie nga kjo anë lart.
 3. Mjeshtri hedh monedhën dhe shumëzuesi fitues përcaktohet kur monedha bie në njërën nga anët.

Crazy Time

Bonusi i kohës së çmendur
 • Ky raund ju çon në një botë virtuale me një rrotë gjigante të ndarë në 64 segmente me shumëzues të ndryshëm dhe qeliza "DYFISHTE" ose "TRIPLE".
 • Ju lutemi zgjidhni një nga shigjetat e mëposhtme: blu, jeshile ose e verdhë.
 • Kur rrotulloni timonin, shumëzuesi mbi të cilin zbret shigjeta do të shumëfishojë bastin tuaj. Nëse dora juaj godet "DOUBLE" ose "TRIPLE", të gjithë shumëzuesit në timon do të dyfishohen ose trefishohen dhe rrota do të rrotullohet përsëri. Kjo mund të ndodhë deri në tre herë, gjë që rrit shumën që mund të fitoni.

Strategjitë fituese në lojën Crazy Time

Ekspertët tanë, duke luajtur shumë kohë, kanë zhvilluar strategji që funksionojnë. Para se t'ju tregojmë për to, do të dëshironim t'ju mësojmë se si të përcaktoni probabilitetin për të fituar.

Pra, rrota përbëhet nga 54 segmente, të ndara si më poshtë:

PërfundimNumri i Segmenteve
121
213
57
104
Pachinko2
Cash Hunt 2
Coin Flip 4
Crazy Time 1

Për të llogaritur probabilitetin e secilit rezultat, ne kemi ndarë numrin e segmenteve përkatës me numrin total të segmenteve, i cili është 54:

BetFraksionPërqindje
121/5438.89%
213/5424.07%
57/5412.96%
104/547.41%
Pachinko2/543.70%
Cash Hunt 2/543.70%
Coin Flip 4/547.41%
Crazy Time 1/541.85%

Duke ditur probabilitetet e secilit rezultat, ne mund të ndajmë me ju strategji të provuara të zhvilluara nga ekspertët tanë, të cilët kanë shpenzuar shumë kohë duke luajtur Crazy Time.

 • Bastet në numrin 1: Siç e kemi përmendur tashmë, numri 1 ka probabilitetin më të lartë për të rënë jashtë, me 38.89%. Nëse zgjidhni këtë numër, mund të zvogëloni rrezikun e humbjes.
 • Varietetet e basteve: Në vend që të vini bast vetëm në një numër, mund të provoni të vini baste në numra të ndryshëm dhe raunde bonusi për të rritur shanset tuaja për të fituar. Kjo qasje do t'ju lejojë të mbuloni më shumë rezultate të mundshme dhe të merrni një fitore të këndshme kur goditni një numër me shanse më të larta ose goditni një raund bonus.
 • Bastet në raundet e bonusit: Megjithëse shanset për të arritur në raundin e bonusit janë më të ulëta, fitimet në raunde të tilla mund të jenë të mëdha. Mund të provoni të vini bast në një ose më shumë raunde bonusi, të tilla si Pachinko, Cash Hunt, Coin Flip dhe Crazy Time, për të marrë një rezultat të madh.

Ku të luani Crazy Time?

Tani që i dini rregullat dhe strategjitë për të luajtur Crazy Time, është koha të zbuloni se ku mund të testoni më mirë aftësitë dhe fatin tuaj. Gjetja e një kazinoje të besueshme dhe të sigurt që ofron këtë lojë popullore nga Evolution Gaming do të ishte më e mira. Ky slot është aq i popullarizuar sa pothuajse çdo kazino në internet e ka atë. Por do të ndihmonte nëse zgjidhni një vend të provuar dhe të besueshëm me licencë. Kjo mund të jetë 1win, pin-up, 1xbet kazino dhe të tjera. Gjithashtu, nëse doni të luani kriptomonedhë, kjo lojë live është e disponueshme në kripto kazinove online.

Shkarko Lojë

Marrja e lojës Crazy Time në kompjuterin ose pajisjen tuaj celulare është shumë e lehtë. Këtu janë disa hapa për të ndjekur:

 1. Gjeni një kazino që ofron lojën Crazy Time nga Evolution Gaming.
 2. Për t'u regjistruar në kazino, plotësoni formularin e regjistrimit me të dhënat tuaja personale, si emrin, adresën e emailit dhe fjalëkalimin.
 3. Për të hyrë në aplikacionin celular të kazinosë, vizitoni faqen e tyre të internetit dhe gjeni lidhjen e shkarkimit. Zakonisht mund ta dalloni në faqen kryesore ose në seksionin "Kazino për celular".
 4. Pasi të keni shkarkuar aplikacionin, hapeni atë dhe ndiqni udhëzimet për ta instaluar.
 5. Pas nisjes së aplikacionit, identifikohuni duke përdorur informacionin tuaj të hyrjes kur regjistroheni.
 6. Për të marrë Crazy Time, gjeni atë në seksionin e lojërave të drejtpërdrejta të aplikacionit të kazinosë ose përdorni mjetin e kërkimit. Hape lojën dhe kënaqu!

Pyetje dhe përgjigje

A ka një modalitet demonstrimi të slotit të Crazy Time?

Fatkeqësisht, nuk ka asnjë opsion demo në këtë lojë online. Meqenëse kjo është një lojë live, e vetmja mundësi është të luash për para të vërteta.

Sa para mund të fitoj?

Shuma maksimale që mund të fitohet është 500,000 dollarë.

Cili është shumëzuesi maksimal në lojë?

Shumëzuesi maksimal i disponueshëm në lojë është x25000.

Kalyan Sawhney/ autori i artikullit

Gazetar dhe ekspert i lojërave të fatit me 15 vite përvojë. Ka punuar në 3 kazino: krupier, administrator dhe menaxher SMM. Aktualisht po shkruan për faqen e internetit aviator-games.org. Kalyan Sawhney është një lojtar i zjarrtë i lojës popullore Aviator. Ai është gjithashtu i dhënë pas basteve për sportet dhe kriptovalutat.

4.5/5 - (2 vota)
Lini një Përgjigju

;-) :| :x : shtrembëruar: : Smile: : Shok: : Sad: : Roll: : razz: : Oops: :o : mrgreen: : Lol: : Ideja: : Grin: : Evil: :qaj: : Cool: : Arrow: : ???: :?: :!: