Kazinotë më të mira të kripto dhe Bitcoin

Nëse ju duhet të zgjidhni kazinonë më të mirë të kriptove në Shqipëri, por nuk dini si të bëni zgjedhjen e duhur, mos u shqetësoni! Ekipi ynë i ekspertëve ka studiuar thellësisht botën e kazinove kripto dhe është gati t'ju ndihmojë të zgjidhni kazinonë e duhur në internet për të luajtur. Një nga veçoritë e kripto kazinove në internet është aftësia për të përdorur kriptomonedhën për transaksione. Duke pasur parasysh popullaritetin në rritje të Bitcoin, ne kemi bërë edhe më shumë kërkime në këtë fushë për të zbuluar se çfarë ofrojnë faqet e kriptove. Ne kemi përgatitur rishikime të kazinove kripto-bitcoin në të cilat do të gjeni 10 faqe të besueshme që ofrojnë sisteme të sigurta pagesash dhe një reputacion të shkëlqyer. Epo, le të fillojmë!

Kazinoja më e mirë e kriptos

10 kazinotë më të mira të kriptomonedhave në Shqipëri në 2023

Ne kemi mbledhur për ju një listë të kazinove më të mira të kriptomonedhave ku mund të financoni llogarinë tuaj me kriptovaluta të ndryshme si Bitcoin, Ethereum, Litecoin dhe të tjera. Ekspertët tanë i kanë testuar personalisht të gjitha këto faqe të lojërave të fatit BTC dhe ne mund të garantojmë me besim se të gjitha informacionet që ofrojmë janë të verifikuara dhe të besueshme. Tani mund të zgjidhni me siguri një kazino nga lista jonë dhe të filloni të luani me kriptomonedhë!

RankKazinoBonusetWebfaqja
1️⃣pc lojë
BC.Game rishikim
300% deri në 5 BTC, bonuse të ndryshme ditoreLuaj Tani
2️⃣StakeKthim parash, promovime të rregullta, detyra të përditshme
3️⃣cloudbet100% deri në 5 BTC, kthim parash
4️⃣tërheqje170% deri në 1000 €, rrotullime falas, kthim parash
5️⃣Empire.io20% cashback për 7 ditët e para, program VIP, promocione
6️⃣Fairspin.ioBonuse të ndryshme, cashback, program VIP
7️⃣Vave100% deri në 1 BTC + 100 FS, kthim parash
8️⃣BTC365100% deri në 200 USDT / 3 LTC / 0.1 ETH / 6.6 mBTC, kthim parash
9️⃣Thunderpick100% deri në 500 €, bonuse ditore, cashback
🔟bitcasino10% cashback, program VIP, promovime të rregullta

BC.Game

Le të fillojmë rishikimin tonë me BC.Game Cryptocasino, e cila ka një licencë Curacao dhe është themeluar në vitin 2017. Pse e vendosëm këtë sajt në radhë të parë?

Para së gjithash, shumë kriptomonedha janë të disponueshme këtu për depozitë, gjë që është shumë e përshtatshme për entuziastët e kriptove. Në BC.Game ne mund të blejmë kriptomonedhë me MoonPay dhe Banxa, e cila është e dobishme nëse nuk kemi kripto dhe duam të luajmë.

Dhe tani në lidhje me bonuset! Ata japin një bonus fantastik në depozitën e parë: një bonus mirëseardhjeje prej 300% deri në 5 BTC. Ne kontrolluam, dhe me të vërtetë funksionon! Përveç kësaj, ka shpërblime të tjera për lojtarët e rregullt, të tilla si kthimi i parave, lotaritë dhe turnet.

Kazinoja në internet ka veçori si BC Swap dhe Vault Pro. BC Swap ju lejon të shkëmbeni një kriptomonedhë me një tjetër, dhe Vault Pro ju lejon të mbani monedhat tuaja të sigurta. Interesante, përdorimi i Vault Pro dhe ruajtja e një minimumi prej 0.001 BTC ose më shumë do të grumbullojë shpërblime prej rreth 5% në vit 24 orë pas depozitimit të monedhave. Kjo është një mënyrë e përsosur për të fituar kriptomonedhë dhe ne vendosim disa bitcoin në këtë kasafortë.

Sigurisht, siguria është e nivelit të lartë – ne mund të aktivizojmë vërtetimin me dy faktorë (nga rruga, ne ju këshillojmë ta bëni këtë për të mbrojtur llogarinë tuaj).

Kazinotë më të mira në internet kripto

Sa i përket lojërave, shumë prej tyre janë në dispozicion në modalitetin demo falas. Kjo është vërtet shumë e mirë, dhe për këtë, ne falënderojmë BC.Game nga ekipi ynë, sepse ne mund të praktikojmë përpara se të luajmë për para të vërteta. Dhe përzgjedhja e lojërave këtu është e madhe, duke përfshirë lojëra elektronike të njohura Bitcoin si Sweet Bonanza dhe Dog House.

Por ka edhe aspekte negative. Vëmë re se shanset për baste sportive janë më të ulëta. Por nuk është problem nëse doni të luani një kazino kripto.

Kështu doli rishikimi ynë i vogël i BC.Game. Për ta bërë edhe më të qartë, ne kemi krijuar një tabelë me të mirat dhe të këqijat e kësaj kazinoje:

rekuizitë Cons
🚀 Depozita dhe tërheqje të shpejta🏈 Shanset më të ulëta të basteve sportive
💰 300% bonus i depozitës së parë
🌟 Bli kripto nëpërmjet MoonPay & Banxa
🔒 Siguri e lartë (2FA)
🎮 Modaliteti demo falas
🎰 Zgjedhje e madhe lojrash

Gjithashtu, këtu është lista e plotë e kriptomonedhave të disponueshme për depozita në BC.Game:

BTCETHXRPDOGETRXLTCLINKDOTXLMUSDC
BCHATOMEOSDAIAPTFANTËZIMYFIXENNHTRUNE
BTCBARBGMXBTGALGOICPBLURHBARNANOJOE
KAVATHETANEXOTFUELLUNAUNIOPFILAMPLDGB
GMTJPEGICXWBNBMAGICXTZGSTSAMOROSEWAXP
SNACKFUSDTKLAYLUNCTONBANANODOGGODSVTHONFT
BITYGGMATICIOTXSHIBNEARBCLAVAXBCTFTM
ONESOLETCUSTCCELOTOMOADAPARVETRVN
WAVESSUNNEWSANDAMPDCRTUSDEGLDNEWBTTQTUMGALA
APEHEXBUSDAXSZilWCKPEOPLEJB

Siç mund ta shihni, lista është e madhe! BC.Game pranon pothuajse të gjitha kriptovalutat ekzistuese, kështu që nuk keni nevojë të përdorni shkëmbim. Sipas mendimit tonë, BC.Game bie në sy dhe është kazinoja më e mirë e bitcoin.

Stake

Kazinoja e aksioneve është një tjetër kazino e shkëlqyer në internet nga lista jonë për të cilën do të dëshironim t'ju tregojmë. Ajo u shfaq në 2017 dhe është e licencuar nga Curacao. Ai mbështet shumë kriptovaluta si Bitcoin, Ethereum, XRP, Dogecoin, Tron, Tether, USDT, BCN, EOS, CRO, DAI, SHIB dhe MATIC. Kazinoja e kriptove në internet pranon lojtarë nga vende të ndryshme, duke përfshirë Shtetet e Bashkuara, Kanadanë, Australinë, Mbretërinë e Bashkuar, Indinë dhe të tjerë. Përveç kësaj, kjo faqe Bitcoin është e disponueshme në shumë gjuhë, duke përfshirë anglisht, spanjisht, rusisht dhe të tjera.

Ekziston një mundësi për të blerë kriptomonedhë në llogarinë tuaj personale të Stakesë, e cila është shumë e përshtatshme, veçanërisht nëse jeni i ri në këtë fushë. Kazinoja ofron kumar klasik dhe baste sportive.

Kazinotë më të mira kripto

Një nga përfitimet e Stake janë lojërat unike të disponueshme vetëm këtu, si p.sh Plinko, Miniera dhe Crash. Ne kemi vënë re se vlerësimet e Stake janë përgjithësisht pozitive dhe ne vetë kemi shijuar shumë aspekte të kësaj kazinoje.

Megjithatë, vlen të përmendet se ka edhe disa mangësi. Fatkeqësisht, nuk ka bonus për depozitën e parë, por Stake e kompenson atë me promovime dhe turne të tjera të shkëlqyera. Gjithashtu, linja për baste sportive nuk është aq e fortë sa mund të ishte. Në përgjithësi, Stake është i shkëlqyeshëm për lojërat e kazinosë, por nëse doni të vini bast në sport, mund të ia vlen të shikoni opsione të tjera.

Për lehtësinë tuaj, ne kemi përgatitur një tabelë me të mirat dhe të këqijat e kripto kazinosë Stake:

rekuizitëCons
💎 Lojëra unike (Plinko, Mines, Crash)❌ Nuk ka bonus për depozitën e parë
💰 Zgjedhje e gjerë e kriptomonedhave🚫 Linja e dobët e basteve sportive
🌐 E disponueshme në shumë gjuhë
🌎 Pranon lojtarë nga e gjithë bota, përfshirë SHBA dhe MB
💱 Aftësia për të blerë kripto në llogari
🕵️ Anonimiteti
🔒 Siguria
⚡ Pagesa të shpejta
🎰 Lojëra me paqëndrueshmëri të lartë
🎁 Shumë promovime dhe konkurse tërheqëse

Cloudbet

Kalimi në kazinonë tjetër - Cloudbet! Krijuar në vitin 2013, kjo kazino online ofron bonuse dhe promovime të mira për përdoruesit e saj. Për shembull, këtu janë të disponueshme Lightning Points, një bonus 100% mirëseardhjeje deri në 5 Bitcoin dhe rrotullime falas të martën – 20 rrotullime falas në javë.

Depozitat e kriptomonedhave mund të bëhen përmes MoonPay, i cili është shumë i përshtatshëm. Përveç kësaj, shumë kriptovaluta janë të disponueshme për depozita. Shërbimi ndaj klientit këtu është i nivelit të lartë, dhe ka shumë promovime dhe oferta.

Një nga aspektet unike të Cloudbet është aftësia për të fituar pikë dhe për t'i shpenzuar ato në dyqanin e sajtit. Mund të blini rrotullime falas, bonuse, madje edhe një orë Rolex Daytona Cosmograph "Rainbow" Everose Gold për 59 milionë pikë, të kaloni shtatë netë në ishullin privat Velaa në Maldive për 22 milionë, ose të blini një Lamborghini Huracán 2023 me një V10 motor për 40 milionë pikë.

Kazino Crypto

Natyrisht, duhet të vini bast të lartë për të marrë kaq shumë pikë, por kush e di, mund të jeni ju ai që do të arrini çmimin e parë dhe do t'i blini vetes një makinë të bukur praktikisht falas.

Ne rekomandojmë Cloudbet për ata që pëlqejnë shumëllojshmërinë dhe promovimet unike. Ne vetë kemi përfituar nga ofertat e tyre dhe kemi qenë të kënaqur. Prandaj mos ngurroni të provoni Cloudbet. Ndoshta do të keni fatin të rrëmbeni një rezultat të madh dhe të shijoni momente të paharrueshme në një ishull privat ose pas timonit të një supermakine!

Le të përmbledhim dhe të bëjmë një tabelë me të mirat dhe të këqijat e Cloudbet:

👍 Pro👎 Kundër
Një shumëllojshmëri e gjerë bonusesh dhe promovimesh⚖️ Kërkohen aksione të larta për të grumbulluar një numër të madh pikësh
Sistemi i shpërblimit me dyqanin në vend
Blerje e përshtatshme Bitcoin përmes MoonPay
Mbështetje e përgjegjshme ndaj klientit
Kriptovaluta të shumta për depozita

Siç mund ta shihni, Cloudbet ka shumë pro dhe disa kundër. Në përgjithësi, është një zgjedhje e shkëlqyer për ata që kërkojnë një kazino me kriptovaluta, promovime unike dhe mundësi të shkëlqyera lojrash.

MyStake

Miq, ne vazhdojmë rishikimin tonë! Tjetra është kazinoja e katërt - MyStake. Ajo u themelua në vitin 2019 dhe, që atëherë, ka ekzistuar me sukses në treg. Kazinoja në internet është e disponueshme në shumë vende dhe ofron shërbimet e saj në gjuhë të ndryshme, e cila, natyrisht, është e përshtatshme për lojtarët nga e gjithë bota.

Një nga avantazhet kryesore të MyStake është përzgjedhja e madhe e lojërave nga ofruesit kryesorë. Ka diçka për të gjithë, duke përfshirë lojëra ekskluzive nga vetë MyStake, të tilla si Chicken, Dino dhe Plinko. Ne vlerësuam gjithashtu mundësinë e depozitimit në kriptovaluta të ndryshme, gjë që e bën lojën edhe më të përshtatshme dhe anonime.

Kazinot më të mira Bitcoin

Meqë ra fjala, MyStake ofron një bonus joshëse në depozitën e parë: 170% deri në 1000 euro nëse financoni llogarinë tuaj me kriptomonedhë. Ne mendojmë se është një shans i shkëlqyeshëm për të rritur bankrollin tuaj dhe për të marrë më shumë mundësi për të fituar. Bonusi për kriptomonedhën është edhe më i lartë se për depozitimin me kartë – ka vetëm 150% dhe maksimumi 200 euro. Kështu që ne rekomandojmë të bëni depozitën tuaj të parë pikërisht përmes kriptomonedhës. Ne depozituam shpejt dhe tërhoqëm fondet duke përdorur Bitcoin - na mori më pak se një minutë, gjë që, natyrisht, na kënaqi.

Dhe tani, le të flasim për disavantazhet sepse çdo lojtar duhet t'i njohë ato për të marrë një vendim të informuar. Së pari, kishim disa vështirësi me shërbimin mbështetës, por ndoshta ishte një incident i izoluar. Së dyti, megjithëse kazinoja shpalli turne, ne nuk mundëm të merrnim pjesë në to, pasi kishte vetëm një turne, i cili tashmë kishte përfunduar.

Tani le t'i hedhim një vështrim të shkurtër avantazheve dhe disavantazheve të MyStake Casino në mënyrë që t'i krahasoni ato dhe të vendosni nëse do të luani në këtë kazino online:

Të mirat e MyStakeDisavantazhet e MyStake
🎁 Bonus i lartë i depozitës së parë për përdoruesit e kriptomonedhave🕐 Përgjigja e ngadaltë e mbështetjes së klientit
🛡️ Licenca Curacao🏆 Turne të kufizuara të disponueshme
🎰 Një shumëllojshmëri e gjerë lojërash dhe lojëra unike MyStake

Në përgjithësi, përvoja jonë në MyStake Casino ka qenë pozitive dhe ne do t'ua rekomandonim me kënaqësi lexuesve tanë.

Empire.io

Le të vazhdojmë rishikimin tonë të kripto-kazinove, dhe tani duam të flasim për anëtarin e pestë të listës sonë - Empire.io. Është një vend i shkëlqyer me një dizajn të këndshëm dhe ndërfaqe miqësore për përdoruesit, ku mund të përdorni kriptovaluta të ndryshme për të luajtur, si BTC, ETH, LTC, TRX, USDT, ADA dhe DOGE.

Empire.io Casino është i licencuar nga Curacao, i cili garanton sigurinë dhe ndershmërinë e lojërave. Ai është i disponueshëm për shumë vende, duke përfshirë vendet evropiane, dhe mbështet gjuhë të ndryshme. Zgjedhja e lojërave është mbresëlënëse – këtu kemi gjetur shumë lojëra elektronike, si dhe një shumëllojshmëri lojërash live si baccarat, ruletë dhe blackjack.

Kazinoja më e mirë e Bitcoin

Sidoqoftë, vlen të përmendet se Empire.io nuk ka një bonus mirëseardhjeje. Në vend të kësaj, lojtarëve u ofrohet 20% kthim parash në humbjet neto gjatë shtatë ditëve të para pas regjistrimit. Shuma maksimale e kthimit të parave të gatshme është 2,000 dollarë. Ideja e kthimit të parave është interesante, por mungesa e një bonusi të mirëseardhjes mund të shqetësojë disa lojtarë.

Një tjetër disavantazh është mungesa e një aplikacioni celular. Por pavarësisht kësaj, versioni celular i faqes është i disponueshëm për t'u luajtur në smartphone dhe tablet, gjë që e bën lojën në lëvizje më të rehatshme.

Pra, për ta bërë më të lehtë krahasimin për ju, ne kemi përgatitur një përmbledhje të shkurtër të avantazheve dhe disavantazheve të Empire.io Casino. Hidhini një sy tabelës më poshtë:

rekuizitëCons
🔒 Licenca Curacao❌ Pa bonus mirëseardhjeje
🌍 Në dispozicion për shumë vende🔄 Cashback në vend të bonusit të mirëseardhjes
🌐 Mbështet shumë gjuhë📱 Nuk ka aplikacion celular
🎰 Shumëllojshmëri e gjerë slotesh
🃏 Lojëra të ndryshme live
💰 Mbështetja e depozitave në kriptomonedhë
⚡ Depozita dhe tërheqje të shpejta
🎯 Siguron anonimitetin

Nëse ju pëlqen të luani lojëra kazino me kriptovaluta, Empire.io është një opsion i shkëlqyeshëm. Faqja e internetit ka një ndërfaqe miqësore për përdoruesit dhe një shumëllojshmëri të gjerë lojërash. Ndërsa nuk ofrohet bonus mirëseardhjeje, programi i kthimit të parave është një alternativë e rëndësishme. Për më tepër, versioni celular i faqes është i dizajnuar mirë dhe i lehtë për t'u përdorur, duke kompensuar mungesën e një aplikacioni celular. Në përgjithësi, ne rekomandojmë Empire.io për ata që shijojnë kripto-kazino. Megjithatë, vendimi për të luajtur në fund varet nga ju, dhe është e rëndësishme të merren parasysh çdo pengesë e mundshme.

Fairspin.io

Është koha t'ju tregojmë për përvojën tonë në faqen e gjashtë të kazinosë Bitcoin në listën tonë, Fairspin. Kjo kazino është e licencuar nga Curacao dhe e disponueshme në mbarë botën. Na pëlqeu shumë dizajni i saj - faqja është bërë me ngjyra të errëta, duket cilësore dhe është e këndshme për syrin.

Ekipi ynë pati një përvojë pozitive duke luajtur në Fairspin pasi paratë e depozituara ishin të shpejta dhe efikase. Ne ishim të emocionuar që fituam 10,000 dollarë, që është fitorja jonë më e madhe në kohët e fundit. Vlen të përmendet se ne luajmë rregullisht në kazino të ndryshme në internet për t'ju ofruar reagime të besueshme.

Ju mund të financoni llogarinë tuaj me një sërë kriptomonedhash si Bitcoin, Ethereum, XRP, TRON, Litecoin, Binance USD, Dogecoin dhe më shumë. Meqë ra fjala, Fairspin.io ka edhe lojëra Live, kështu që ju mund të shijoni atmosferën e një kazinoje të vërtetë.

Bitcoin Casino

Dhe e dini se çfarë tjetër është e bukur? Ata ju ofrojnë bonuse në katër depozitat tuaja të para:

 1. Depozita e parë: merrni bonus deri në 100% + 30 rrotullime falas
 2. Depozita e dytë: merrni deri në 75% bonus + 30 rrotullime falas
 3. Depozita e tretë: përfitoni deri në 75% bonus + 30 rrotullime falas
 4. Depozita e katërt: përfitoni deri në 200% bonus + 50 rrotullime falas
 5. nëse bëni një depozitë në bitcoin, bonusi do të jetë 100% deri në 5 BTC + 30 rrotullime falas.

Fairspin.io është kazinoja e parë blockchain me tokenin e saj TFS dhe programet unike të besnikërisë si Play To Earn dhe Hold To Earn.

Në këtë kazino online, do të gjeni gjithashtu turne dhe kthim parash për ta bërë lojën tuaj më të këndshme dhe më shpërblyese.

Në përgjithësi, përvoja jonë duke luajtur në Fairspin Casino ishte shumë e këndshme dhe ne mund ta rekomandojmë me besim nëse po kërkoni një kazino kripto me një përzgjedhje të madhe lojërash dhe bonuse interesante.

Vlerësoni veçoritë e kazinosë dhe vendosni nëse është e duhura për ju me ndihmën e kësaj tabele:

😀 Pro😞 Kundër
🌍 Në dispozicion në mbarë botën📱 Nuk ka aplikacion celular
🎨 Dizajn me cilësi të lartë dhe të këndshëm🕒 Koha e përpunimit të pagesës mund të jetë më e gjatë se zakonisht
💰 Fitore e madhe
🎰 Përzgjedhje e gjerë lojërash dhe lojërash Live
💸 Mbështet kriptovaluta të shumta
🎁 Bonuset në 4 depozitat e para
🪙 Vetë token TFS
🏆 Turne dhe kthim parash

Vave

Kur filluam të luanim dhe të shkruanim një përmbledhje për Vave, menduam se nuk do të shihnim ndonjë gjë të veçantë, por gabuam. Vave është një kazino e licencuar nga Curacao që pranon lojtarë nga pothuajse e gjithë bota, përveç SHBA-së. Është një kazino në internet me cilësi shumë të lartë me bonuse të mira.

Një nga bonuset është 100% në depozitën tuaj të parë me aftësinë për të marrë deri në 1 bitcoin, plus 100 rrotullime falas. Shumë e lezetshme që ata japin 50% deri në 0.5 BTC në depozitën e dytë. Regjistrimi në sit është i shpejtë, pa kontrolle shtesë. Ju mund të blini kriptomonedhë në faqe duke e blerë atë me kartën tuaj të kreditit. Pas transaksionit, kriptomonedha e blerë do të dërgohet direkt në portofolin tuaj të kriptomonedhës Vave.

Faqja më e mirë e kriptove

Është e sigurt këtu – mund të aktivizoni vërtetimin me dy faktorë. Vave është një kazino dhe një platformë bastesh sportive. Ata kanë një përzgjedhje shumë të madhe të lojërave elektronike, dhe ata janë veçanërisht të kënaqur me disponueshmërinë e lojërave ekskluzive nga Vave, të tilla si Vave Crash, Vave Plinko, Mines, dhe të tjerët. Ne i duam këto lojëra sepse këtu mund të fitoni para shpejt, ndaj ishim të lumtur që i kishim këtu dhe me një dizajn interesant.

Ne ishim në gjendje të depozitonim para me shpejtësi duke përdorur Bitcoin, fituam disa lojëra dhe kërkuam një tërheqje. Pritëm rreth një ditë për të marrë tërheqjen tonë. Faqja e internetit ofron gjithashtu lojëra ku mund të blini një bonus, të cilën ne e preferojmë pasi nuk keni nevojë të prisni numrin e duhur të shpërndarjeve për të marrë një bonus. Për më tepër, ekziston një përzgjedhje e mirë e lojërave të drejtpërdrejta në kategorinë "shfaqje lojërash".

Mungesa e një aplikacioni celular është zhgënjyese. Kjo mund të jetë shqetësuese për pronarët pasi shumë lojtarë preferojnë të luajnë lojëra në telefonat e tyre. Pavarësisht se ka një version celular, aplikacioni zakonisht është më i përshtatshëm.

Bazuar në përvojën tonë duke luajtur Vave, ne kemi përpiluar një tabelë me të mirat dhe të këqijat:

rekuizitëCons
🎁 Bonuse të mira (100% në depozitën e parë, 50% në depozitën e dytë)📱 Nuk ka aplikacion celular
🏃 Regjistrim i shpejtë pa kontrolle shtesë⏲️ Koha e përpunimit të tërheqjes mund të jetë më e gjatë se zakonisht
💳 Aftësia për të blerë kriptomonedhë në faqe
🔒 Vërtetimi me dy faktorë është i disponueshëm
🎮 Zgjedhje e madhe e lojërave elektronike, duke përfshirë lojëra ekskluzive Vave
🕹️ Lojëra me opsion blerje bonus
🌐 Pranon lojtarë nga e gjithë bota

BTC365

Kohët e fundit provuam kazino Bitcoin BTC365 dhe u befasuam këndshëm. U regjistruam dhe filluam të luanim pa asnjë problem. Kazinoja ka një licencë të Malit të Zi, gjë që e bën lojën të drejtë dhe të sigurt.

Është interesante që kazinotë online janë të njohura në Azi dhe Evropë, edhe pse vetëm dy gjuhë janë në dispozicion: anglisht dhe kinezisht. Kjo kufizon audiencën, por jo gjë e madhe. Gjëja kryesore është se BTC365 është një kazino e plotë e kriptomonedhës, dhe ju mund të luani vetëm me kriptomonedhë.

Sa i përket opsioneve të depozitave, ai ofron një zgjedhje më të vogël të kriptomonedhave sesa kazinotë e tjera, por gjithsesi shumë e mjaftueshme: USDT-TRC20, BTC, ETH, USDT-ERC20 dhe LTC. Nga rruga, ju mund të blini kriptovaluta përmes platformave të njohura si Binance, MoonPay dhe Coinbase.

Luaj kazino në kriptomonedhë

Ne i kushtuam vëmendje bonuseve për fillestarët: bonus 100% në lojëra elektronike gjatë regjistrimit, deri në 200 USDT / 3 LTC / 0.1 ETH / 6.6 mBTC. Një fillim i mbarë, apo jo? Kazinoja ofron baste sportive dhe një shumëllojshmëri lojërash elektronike, si dhe një theks në lojërat e drejtpërdrejta aziatike. Ne ishim veçanërisht të emocionuar për disponueshmërinë e lojërave kripto, duke përfshirë të preferuarat tona Aviator, Plinko, Mines, Dino dhe të tjerë.

Më në fund, ishim të lumtur kur zbuluam se BTC365 ka një aplikacion celular! Kjo e bën lojën shumë më të lehtë për ata që preferojnë të luajnë nga telefonat e tyre. Në përgjithësi, BTC365 na la mbresa të këndshme dhe një përvojë të mirë lojrash.

Si zakonisht, ne kemi krijuar një tabelë që përshkruan të mirat dhe të këqijat për ju:

rekuizitëCons
😀 Licenca e Malit të Zi🌐 Disponohen vetëm gjuhët angleze dhe kineze
⚡ Regjistrim i shpejtë🔸 Opsione të kufizuara të depozitave në kriptomonedhë
🌏 E njohur në Azi dhe Evropë
💰 100% bonus mirëseardhjeje (deri në 200 USDT / 3 LTC / 0.1 ETH / 6.6 mBTC)
🎰 Shumëllojshmëri slotesh, duke përfshirë veçoritë e blerjes së bonusit
📱 Ofrohet aplikacioni celular

Thunderpick

Kur dëgjuam për herë të parë për faqen e kriptove Thunderpick, ishim skeptikë, por sapo filluam të përdornim këtë kazino, mendimi ynë ndryshoi. Është me të vërtetë një platformë e mirë për entuziastët e lojërave të fatit kripto dhe basteve sportive. Pra, le të hedhim një vështrim më të afërt në Thunderpick.

Vlen të përmendet që në fillim se Thunderpick u themelua në vitin 2019 dhe ka një licencë të fortë Curacao. Kjo do të thotë që ju mund të jeni të sigurt në ndershmërinë dhe sigurinë e lojës. Kazinoja mirëpret lojtarë nga shumë vende, përfshirë SHBA-në, gjë që është e rrallë, por lojtarët nga MB nuk do të mund të luajnë këtu. Faqja e internetit u ofron përdoruesve lehtësinë për të zgjedhur nga disa opsione gjuhësore, duke përfshirë anglisht, gjermanisht, rusisht, portugalisht, spanjisht, kinezisht, frëngjisht dhe turqisht. Megjithatë, është e çuditshme që një faqe kaq e shquar e kriptomonedhës nuk ka një aplikacion celular, i cili mund të përmirësojë përvojën e klientit.

Kazinotë më të mira të kriptomonedhave

Ndoshta do t'ju pëlqejë që Thunderpick nuk është vetëm një kazino, por edhe një platformë bastesh sportive dhe kibernetike. Këtu nuk do të mërziteni! Ju madje mund të blini kriptovaluta në faqe përmes platformave si MoonPay, Binance, Coinbase, Paxful dhe CryptoVoucher. Sa i përket depozitave, janë në dispozicion kriptovalutat e mëposhtme: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Binance Coin, Ripple, Cardano, Dogecoin, Bitcoin Cash, Tether dhe Tron.

Faqja ka një dizajn të këndshëm në tonet gri që nuk i lodhin sytë dhe funksionon pa probleme dhe me efikasitet. Të sapoardhurit marrin një bonus 100% deri në 500 euro, megjithëse mendojmë se bonusi i kriptomonedhës mund të jetë më bujar. Sidoqoftë, ekziston një klub VIP dhe një numër promovimesh.

Ka shumë lojëra elektronike nga ofrues të ndryshëm në kazinonë online, por disa lojëra unike nga Thunderpick janë ende atje - Crash dhe Spin. Në përgjithësi, ne kaluam rreth një javë këtu dhe tërhoqëm me sukses fitimet tona pa asnjë problem. Në përgjithësi na pëlqeu, kështu që le të hedhim një vështrim në përfundimin përfundimtar në tabelë:

✅ Pro❌ Kundër
🌍 Shumë vende💰 Bonusi i mirëseardhjes mund të jetë më i mirë për kripto
🗣️ Shumëgjuhësh⭐️ Lojëra unike të kufizuara
🚀 Depozitë e menjëhershme
💱 Bli kripto në vend
🎰 Gama e gjerë e lojërave elektronike
🎮 Baste sportive dhe sportive
💡 VIP Club & Dhurata

bitcasino

Bitcasino është një kazino unike që do të dëshironim t'ju prezantojmë! U lançua në vitin 2014, është licencuar në Curacao dhe tashmë ka fituar disa çmime në EGR Marketing & Innovation Awards.

Më interesantja është se Bitcasino është aktive në tregun afrikan dhe madje ka bashkëpunuar me yje të hip-hop-it si King Kaka dhe reperi afrikano-jugor Cassper Nyovest. Sajti mbështet shumë gjuhë, kështu që ju mund të kënaqeni duke luajtur në gjuhën tuaj:

 • Anglisht
 • japonez
 • portugalisht
 • kinez
 • korean
 • Tajlandeze
 • gjermanisht
 • francez
 • vietnamisht
 • turk
 • Arab

Depozitimi me kriptovaluta është i lehtë dhe i përshtatshëm, opsionet e mëposhtme janë të disponueshme në bitcasino.io:

 • Tether
 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Binance USD
 • Tron
 • Ripple
 • Binance Coin
 • The Open Network
 • Litecoin
 • Cardano
 • DOGE

Ju gjithashtu mund të blini kriptomonedhë duke përdorur Bleni kripto me Onramper, Paxful, Binance dhe Ezeebill Bank Transfer. Një opsion i shkëlqyeshëm është të lidhni portofolin tuaj Metamask me llogarinë tuaj.

Vlerësimi i kazinove kripto

Dizajni i faqes është me ngjyra të ndezura, gjë që është e pazakontë për një kazino dhe duket e freskët dhe e këndshme. Bonuset në Bitcasino paraqiten në formën e 7 niveleve, për secilën prej të cilave jepen shpërblime. Për të rritur nivelin tuaj, duhet të luani në mënyrë aktive në sit.

Financimi i llogarisë sonë ishte i shpejtë dhe i lehtë, dhe tërheqja e parave ishte gjithashtu e shpejtë. Kazinoja në internet ofron shumë lojëra elektronike, duke përfshirë lojëra elektronike jackpot, baccarat, high roller dhe lojëra turbo. Sidoqoftë, duhet të theksohet se nuk ka bonus mirëseardhjeje, vetëm një kthim parash prej 10%. Ju mund ta vlerësoni këtë kripto kazino duke përdorur tabelën e krahasimit:

✅ Pro❌ Kundër
📜 Licenca Curacao🎁 Nuk ka bonus mirëseardhjeje
🌍 E disponueshme në shumë vende
🗣️ Faqe shumëgjuhëshe
💰 Kriptovaluta të shumta për depozitë
🔄 Depozita dhe tërheqje të shpejta
🎰 Shumëllojshmëri e gjerë lojërash dhe lojërash elektronike
🎁 10% kthim parash dhe 7 nivele shpërblimi
🎨 Dizajn i ndritshëm dhe i këndshëm i faqes
🔗 Aftësia për të lidhur portofolin Metamask

Shpresojmë që ky informacion t'ju ndihmojë të bëni një zgjedhje dhe që të kënaqeni duke luajtur në Bitcasino!

3 kazinotë më të mira të kriptove me bonusin më të mirë të mirëseardhjes

Ne e dimë se është më mirë të filloni të luani në një kazino të re me bonuse mirëseardhjeje. Në fund të fundit, është mirë të marrësh para për depozitën tënde të parë. Kjo është arsyeja pse ne kemi mbledhur një vlerësim për t'ju treguar se cilat kazino ofrojnë kushtet më të mira për të ardhurit.

Këtu janë 3 kazinotë tona më të mira personale të kriptove me bonusin më të mirë të mirëseardhjes:

 • 🥇 Në vendin e parë në renditjen tonë është BC.Game me një bonus të pabesueshëm prej 300% deri në 5 BTC. Një bujari e tillë është e vështirë të gjendet! Ne nuk mund ta kalonim një ofertë të tillë. Falë këtij bonusi, ne ishim në gjendje ta shijonim lojën shumë më gjatë pa frikë se do të humbnim të gjitha paratë tona.
 • 🥈 Fituesi i medaljes së argjendtë është Cloudbet, i cili ofron një bonus depozite 100% deri në 5 BTC, që është gjithashtu mjaft mbresëlënëse. E morëm shpejt dhe kontrolluam nëse funksiononte.
 • 🥉 Në vendin e tretë kemi MyStake, i cili ju ofron një bonus 170% deri në 1000 dollarë. Përveç bonusit të depozitës së parë, kazinoja ju jep 100 rrotullime të tjera falas – fantastike, apo jo?

Sigurisht, bonusi i mirëseardhjes nuk është e vetmja gjë që duhet marrë parasysh kur zgjidhni një kazino. Por përvoja jonë na tregon se një bonus i mirë ju ndihmon të përfitoni më shumë nga loja. Meqë ra fjala, ne do ta përditësojmë këtë informacion herë pas here ndërsa faqet e kripto-bixhozit ndryshojnë, kështu që ju do të merrni vetëm informacionin më të përditësuar.

Si zgjodhëm kazinotë më të mira të kriptove: çfarë të kërkojmë dhe përvoja jonë personale

Ne shikuam disa faktorë të rëndësishëm kur zgjedhim kazinotë më të mira të kriptove për ju. Është e rëndësishme të theksohet se ne kemi testuar personalisht të gjitha faqet e Bitcoin në listën tonë. Ne i kemi luajtur ato, kemi financuar llogaritë tona me kriptovaluta dhe kemi arkëtuar fitimet tona. Kjo na ka lejuar të sigurohemi që nuk ka kazino të patestuara në listën tonë që mund të mashtrojnë lojtarët.

 • Së pari, ekspertët tanë u siguruan që kazinoja të ishte e licencuar dhe e rregulluar. Kjo siguron që institucioni i lojërave të fatit të kriptove funksionon ligjërisht dhe mund të jeni të sigurt që paratë tuaja janë të sigurta.
 • Së dyti, ne vlerësuam shumëllojshmërinë e lojërave të ofruara nga çdo kazino. Në këtë mënyrë do të gjeni gjithmonë diçka interesante për të luajtur dhe nuk do të mërziteni.
 • Së treti, ne shikuam reputacionin e secilës kazino. Ekspertët tanë lexojnë komente nga lojtarët e tjerë dhe studiuan forumet dhe rrjetet sociale për të kuptuar se sa mirë kujdeset kazinoja për klientët e saj, sa shpejt përpunohen pagesat dhe sa komode është të luash atje.
 • Më në fund, shikuam bonuset dhe promovimet e ofruara nga kazinoja. Këto ju lejojnë të merrni para shtesë nga depozitimi juaj i parë. Për shembull, faqet më të mira të lojërave të fatit Bitcoin që ne rekomandojmë do t'ju japin një bonus 100% në depozitën tuaj të parë ose edhe më shumë.

Përparësitë e të luajturit në kazinotë Bitcoin

Ne kemi zbuluar se të luash lojëra kazino Bitcoin ka një numër avantazhesh të dukshme:

 • Së pari, ne zbuluam se transaksionet e Bitcoin janë të decentralizuara dhe nuk kontrollohen nga autoritetet qendrore. Kjo do të thotë që ju mund të jeni të siguruar për siguri dhe anonimitet të shtuar kur vendosni baste dhe transferoni fonde.
 • Së dyti, ne zbuluam se transaksionet me Bitcoin janë të shpejta dhe të përballueshme. Do të jetë e lehtë për ju të depozitoni ose tërhiqni para nga llogaria juaj e kazinosë pa asnjë tarifë shtesë. Përveç kësaj, ekspertët tanë theksojnë se kazinotë Bitcoin zakonisht ofrojnë tërheqje më të shpejta, gjë që është një plus i madh nëse doni të merrni fitimet tuaja menjëherë.
 • Së fundi, kemi vënë re se kazinotë në internet Bitcoin shpesh ofrojnë bonuse dhe promovime më bujare në krahasim me kazinotë tradicionale në internet. Kjo për faktin se transaksionet me Bitcoin janë më të lira për kazinotë dhe ata mund ta ndajnë këtë përfitim me lojtarët duke ofruar shpërblime më tërheqëse.

Në përgjithësi, siç mund ta shihni, të luash në një kazino kripto mund të jetë shumë më fitimprurëse sesa në një vend të rregullt. Kjo është arsyeja pse ne rekomandojmë të luani në faqet e kriptove!

Si të filloni të luani kazino Bitcoin?

Gati për të hyrë në botën emocionuese të lojërave kripto në internet? Ne jemi këtu për t'ju ndihmuar! Fillimi i aventurës suaj të kripto-kazinosë në internet është shumë i lehtë. Ja se si funksionon:

 1. Zgjidhni kazinonë tuaj të preferuar altcoin nga lista jonë e kuruar me kujdes.
 2. Regjistrohuni për një llogari në kazinonë tuaj të zgjedhur - është e lehtë!
 3. Hyni në llogarinë tuaj të re dhe bëhuni gati për të luajtur.
 4. Bëni një depozitë duke përdorur kriptomonedhën tuaj të preferuar. Nuk ka kripto? Nuk ka problem! Kazinotë tona të rekomanduara ju lejojnë të blini kripto direkt në faqet e tyre.

Kjo eshte! Jeni gati të eksploroni botën emocionuese të lojërave kripto.

A janë të sigurta kazinotë kripto?

Ne do të dëshironim të flisnim me ju për një temë emocionuese: sa e sigurt është të luash në kazinotë kripto? Ne e dimë se shumë prej jush po e bëjnë këtë pyetje dhe ne kemi vendosur ta shqyrtojmë atë së bashku me ju.

Para së gjithash, ne duam t'ju sigurojmë se rekomandojmë vetëm kazino të sigurta dhe të licencuara – thjesht nuk kemi asnjë tjetër në faqen tonë. Të jeni të sigurt! Ne kemi testuar personalisht çdo kazino Bitcoin për të cilën shkruajmë dhe mund t'ju sigurojmë se ato janë të gjitha të ligjshme dhe të sigurta. Duke zgjedhur një sit bazuar në rekomandimet tona, definitivisht nuk do të bini pas mashtruesve.

Këtu janë disa aspekte të rëndësishme për t'u marrë parasysh kur zgjidhni një kazino BTC:

 • Liçensë: Kontrolloni që kazinoja e Bitcoin ka licencën e duhur të lojërave të fatit. Ky është konfirmim se funksionon brenda ligjit dhe monitorohet nga rregullatorët.
 • Teknologjitë e sigurisë: një kripto kazino duhet të përdorë metoda moderne të sigurisë së të dhënave dhe transaksioneve, të tilla si kriptimi SSL dhe vërtetimi me dy faktorë.
 • Reputacion: Lexoni komentet e lojtarëve të tjerë për kazinonë dhe shikoni nëse ka ndonjë ankesë. Nëse shumica e vlerësimeve janë pozitive, kjo është një shenjë e mirë.
 • Mbështetja e klientit: Një kazino me reputacion duhet të ofrojë mbështetje cilësore për përdoruesit e saj. Kontrolloni sa shpejt dhe me mirësjellje u përgjigjen pyetjeve dhe zgjidhin problemet.
 • Integriteti i lojës: Sigurohuni që kazinoja BTC përdor ofrues me softuer të licencuar dhe të verifikuar dhe ofron informacion në lidhje me algoritmet dhe auditimet e tyre.

Jini të sigurt se të luash në një kazino kripto-kazinoje mund të jetë e sigurt nëse i përmbahesh rekomandimeve tona dhe zgjedh një vend nga lista jonë e kazinove më të mira të kriptove.

Këshilla për kazinonë kripto

Ne duam t'ju ofrojmë këshilla të dobishme se si të përdorni kazinotë më të mira të kriptove në internet. Ne e kuptojmë se kriptomonedha dhe kumari mund të jenë dërrmuese, kështu që ne jemi këtu për të ndarë përvojën tonë dhe për t'ju ndihmuar. 3 këshillat tona kryesore mund t'ju ndihmojnë të përfitoni sa më shumë nga përvoja juaj e lojërave të fatit Bitcoin dhe potencialisht të rrisni shanset tuaja për sukses.

 • Buxheti: Filloni duke përcaktuar buxhetin tuaj për të luajtur. Është thelbësore të vendosni një shumë që jeni të gatshëm të shpenzoni, në mënyrë që të mos rrezikoni më shumë sesa mund të përballoni. Për shembull, ne e ndajmë buxhetin tonë 50% për lojëra elektronike, 30% për lojërat e tavolinës dhe 20% për bastet sportive. Ju mund ta përshtatni këtë skemë për t'iu përshtatur preferencave tuaja dhe të vendosni buxhetin tuaj sipas mundësive tuaja financiare.
 • Njihuni me lojërat elektronike: Përpara se të luani për para të vërteta, të luani në modalitetin demo është një ide e mirë për t'u njohur me mënyrën se si funksionojnë lojërat elektronike. Ne gjithmonë e bëjmë këtë kur hasim një automat të ri për herë të parë.
 • Bonuset dhe turnet: Ju mund të përfitoni nga bonuset e kazinosë, duke përfshirë bonuset e mirëseardhjes, rrotullimet falas dhe kthimin e parave. Këto bonuse mund të rrisin buxhetin tuaj dhe të ofrojnë më shumë mundësi për të luajtur. Për më tepër, ju mund të përfshiheni në turne dhe promovime të ofruara nga kazinoja, e cila është një mënyrë e shkëlqyer për të diversifikuar përvojën tuaj të lojërave dhe për të konkurruar me lojtarë të tjerë për më shumë shpërblime dhe çmime. Kush e di? Ju madje mund të jeni fituesi, duke shfaqur më tej aftësitë dhe fatin tuaj.

Shpresojmë që këto këshilla t'i gjeni të dobishme!

Përfundim

Këtu vjen fundi i artikullit tonë të thelluar mbi kazinotë më të mira të kriptomonedhave në vitin 2023. Shpresojmë sinqerisht që kërkimet dhe rekomandimet tona do t'ju ndihmojnë të zgjidhni vendin e përsosur për lojërat e fatit me kriptomonedha.

Qëndroni të sintonizuar për përditësimet në faqen tonë të internetit, pasi ne jemi vazhdimisht në kërkim të kazinove të reja të Bitcoin në internet, duke kontrolluar informacionet më të fundit dhe duke bërë çmos për t'ju sjellë vetëm faqet më të mira dhe më të besueshme për të luajtur.

Çfarë është një kazino Bitcoin?

Kazinotë Bitcoin janë kazino online që pranojnë kriptovaluta, të tilla si Bitcoin, për depozita dhe tërheqje. Ato ofrojnë një shumëllojshmëri të gjerë të lojërave të fatit, si dhe avantazhe të tilla si anonimiteti dhe transaksione të shpejta.

Cila është kazinoja më e mirë e kriptove në 2023?

Kazinoja më e mirë e kriptove në 2023, sipas ekspertëve tanë, është BC.Game Casino.

A janë të ligjshme kazinotë Bitcoin?

Sigurisht! Kazinotë Bitcoin mund të jenë plotësisht të ligjshme nëse kanë licencën e nevojshme nga autoritetet rregullatore, si Curacao. Çelësi është të zgjidhni vetëm faqe interneti me reputacion dhe të besueshëm.

Si të gjeni kazinotë ligjore të Bitcoin?

Ne jemi gjithmonë të gatshëm t'ju ndihmojmë. Thjesht shikoni renditjen tonë të kazinove më të mira të kriptove dhe ju garantojmë se do të gjeni vetëm faqe legale dhe të sigurta për të luajtur.

Cila është kazinoja më e mirë e kriptove pa bonus depozite?

Ne ju rekomandojmë t'i kushtoni vëmendje kazinove të kriptove BC.Game dhe Stake. Këto faqe Bitcoin shpesh ofrojnë bonuse të mira pa depozite.

Si të gjeni faqet e reja të lojërave të fatit Bitcoin?

Për të gjetur faqet e reja të lojërave të fatit Bitcoin, qëndroni të sintonizuar me faqen tonë të internetit dhe lexoni komentet tona. Ne rregullisht shtojmë në listën tonë kazino të reja dhe të verifikuara kripto.

Cila është kazinoja më e mirë e kriptove për lojtarët amerikanë?

Kazinoja më e mirë e kriptove për lojtarët nga SHBA është kazinoja në internet Stake.

DISCLAIMER: Dëshirojmë t'ju kujtojmë se kumari në internet përfshin rrezik dhe se fitimet nuk janë të garantuara. Ne ju rekomandojmë që të përdorni vetëm fondet që mund të përballoni të humbni. Informacioni në faqen tonë është vetëm për qëllime argëtimi.

Bixhozi mund të jetë argëtues, por gjithashtu mund të krijojë varësi. Nëse ju ose dikush që njihni po lufton me një varësi nga bixhozi, ju inkurajojmë të kontaktoni linjën kombëtare të ndihmës për lojërat e fatit në 1-800-522 4700- për të folur me një këshilltar. Është e rëndësishme të theksohet se udhëzuesit tanë dhe të gjitha faqet e lojërave të fatit janë të destinuara për individë 18 vjeç ose më të vjetër. Për më tepër, ju lutemi kontrolloni ligjet tuaja lokale për të përcaktuar nëse kumari në internet është i ligjshëm në zonën tuaj.

Nëse keni një varësi ose problem tjetër me lojërat e fatit në internet, kontaktoni organizatat e mëposhtme për ndihmë falas:

Kalyan Sawhney/ autori i artikullit

Gazetar dhe ekspert i lojërave të fatit me 15 vite përvojë. Ka punuar në 3 kazino: krupier, administrator dhe menaxher SMM. Aktualisht po shkruan për faqen e internetit aviator-games.org. Kalyan Sawhney është një lojtar i zjarrtë i lojës popullore Aviator. Ai është gjithashtu i dhënë pas basteve për sportet dhe kriptovalutat.

5/5 - (3 vota)
Lini një Përgjigju

;-) :| :x : shtrembëruar: : Smile: : Shok: : Sad: : Roll: : razz: : Oops: :o : mrgreen: : Lol: : Ideja: : Grin: : Evil: :qaj: : Cool: : Arrow: : ???: :?: :!: